Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń do nas +48 887 733 722

Transport i spedycja

a

Kierunek

  /  Logistyka - specjalność  /  Transport i spedycja

Transport i spedycja

O kierunku

Uzyskany tytuł: Licencjat
Czas trwania: 6 semestrów
Język: PL
Tryb: niestacjonarny – hybrydowy
Początek semestru: 01.10.2024

Specjalność Transport i spedycja skupia się na zagadnieniach związanych z organizacją i zarządzaniem transportem oraz procesem spedycyjnym. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu prawa transportowego, logistyki, ekonomii, ładunków, magazynowania i transportu międzynarodowego.
W trakcie studiów nauczysz się, jak zaplanować i zorganizować przewóz towarów, wykorzystując różne środki transportu, takie jak samochody ciężarowe, pociągi, statki czy samoloty. Poznają także zasady funkcjonowania procesu spedycyjnego, w tym procedury celne i ubezpieczeniowe oraz sposoby rozwiązywania problemów związanych z przewozami.

Praca dla Ciebie

Absolwenci studiów Logistyka – Transport i spedycja mogą pracować w w firmach zajmujących się organizacją transportu, spedycją, logistyką, a także w instytucjach związanych z transportem i przewozami, takich jak porty, lotniska czy spółki kolejowe. Mogą pełnić funkcje menedżerskie, zajmując się planowaniem i organizacją transportu i spedycji, a także pracować w działach zarządzania, planowania produkcji i dystrybucji, magazynów czy zaopatrzenia.

Zarejestruj się teraz!

Oferta edukacyjna *
Przetwarzanie *

Zarejestruj się teraz!

Oferta edukacyjna *
Przetwarzanie *