/  Aktualności   /  „Młodzi w biznesie”. Najlepsi wirtualni menedżerowie śląskich szkół ponadpodstawowych wybrani.

We wtorek, 6 czerwca w katowickim Supersamie odbył się finał konkursu „Młodzi w biznesie”. W rozgrywce wzięło udział 9.zespołów uczniowskich ze śląskich szkół, które wykazały się najlepszym wynikiem podczas eliminacji. Na finalistów czekało ponad 8 000 zł. Wydarzenie było wspólną inicjatywą Fundacji Globalworth oraz Fundacji Przedsiębiorczości Revas.
Celem konkursu było wykształcenie umiejętności z zakresu przedsiębiorczości uczniów szkół ponadpodstawowych oraz promocja nowoczesnych rozwiązań w edukacji biznesu i zarządzania.
Drogę do finału poprzedziły eliminacje, do których przystąpiło aż 51 zespołów z Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowice, Mikołowa, Rudy Śląskiej, Tychów oraz Zabrza. Uczniowie w 3-osobowych zespołach wcielili się w rolę wirtualnych menedżerów biur podróży i przez ponad miesiąc zdobywali swoje pierwsze biznesowe doświadczenie. W ramach rozgrywek młodzi mierzyli się m.in. z aspektami związanych z założeniem własnej firmy , zatrudnieniem pracowników, przygotowaniu oferty sprzedażowej czy podejmowanych działaniach marketingowych. Wszystko po to, aby osiągnąć jak najwyższy wynik i zagwarantować sobie miejsce w finale.